Queens Dev Team

Queens Store s.r.o. je středně velká společnost se zaměřením na prodej tenisek a streetwear oblečení. Jádro podnikání tvoří online prodej, který podporují prodejny v Praze, Brně a Ostravě. V online úspěšně expanduje do zahraničí.

Na začátku jsme si v Queensu vystačili s excelovou tabulkou. Když jsme otevřeli druhou prodejnu, začali jsme hledat systém pro sklad a prodej online i offline. Rychle jsme zjistili, že systémů, které umí dobře pracovat s fashion sortimentem, je na trhu naprosté minimum. Proto jsme se pustili do vymýšlení vlastního řešení.

Nejprve jsme zkusili customizaci open source ERP, kde jsme byli nuceni udělat spoustu kompromisů. Po pár letech situace dozrála do bodu, kdy jsme se rozhodli postavit systém od základu podle našich potřeb a na webových technologiích. Díky rychlosti prototypování a vývoje jsme se rozhodli pro Ruby on Rails.

Vývojový tým dnes tvoří pět lidí, kteří se dobře doplňují. Typické workflow developera začíná tím, že si v GitLabu vybere a přiřadí některé z naplánovaných issues. V libovolnou denní i noční hodinu. Nemáme totiž pevnou pracovní dobu, ani meetingy a všichni děláme na dálku.

Každý vývojář pracuje samostatně, ale pokud potřebuje poradit nebo upřesnit zadání, probereme to na Slacku. Vtipné gify a odkazy na zajimavé Ruby články samozřejmě nesmí chybět. Taky zde máme kanály s notifikacemi z GitLabu, Sentry i Grafany.

Pak už zbývá jen programovat a pushovat do feature branche. Když je hotovo a prochazí testy, otevíráme merge requesty. Někdo z kolegů je zkontroluje a ladí se a upravuje, až je vše v pořádku a mužeme mergnout do masteru.

Master branch se znovu otestuje, buildne se Docker kontejner a deployne se na staging. Všechno běží automaticky - takové standardni continuous integration. Na stagingu aplikaci ručně testujeme a zkoušíme nové funkce.

Nakonec přichází deploy do produkce a zavření issue. Nastává čas na kafe, čaj a planování našich srazů...

Queens tech stack:

Zajímají tě podrobnosti, líbí se ti jak pracujeme nebo chceš rovnou pracovat v našem týmu? Napiš mi.